Duonelė kasdieninė

Šių metų lapkričio 22 dieną Vilniaus r. Lavoriškių vidurinės mokyklos mokiniai vyko į Anykščius, kuriuose dalyvavo edukacinėje programoje „Duonelė kasdieninė.“

Kartu su išvykos organizatore lenkų kalbos mokytoja metodininke Ana Burbo bei lydinčiais mokytojais atvykę į nuostabaus grožio Niūronių sodžių mokiniai stebėjo parodomąjį duonos kepimą, sužinojo apie rugio kelią, duonos rauginimo paslapčių. Gryčios šeimininkė aprodė duonkepę krosnį, pasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, miltų sijojimą, duonos užmaišymą. Bene laukiamiausias momentas –galimybė formuoti savo duonos kepalą ir pašauti jį į krosnį. Proga savo rankomis pasidaryti duonos kepaliuką ir jį išsikepti, paliko vaikams neišdildomą įspūdį. Kol duona kepė aplankėmė aukštaičių sodyboje esantį Arklio muziejų, lankėmės pas kalvį. Pasivaikščioję po nuostabų Niūronių gamtos kampelį grįžome į gryčią, kur mūsų laukė ne tik iškepta duonelė, bet ir kaimiškos vaišės bei skanėstai.

Sotūs ir kupini naujų įspūdžių užsukome į Anykščių šilelį prie Puntuko akmens, kur paminėjome legendinį lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydį. Grįždami namo geografijos mokytoja Jolanta Maceikanec surengė linksmą viktoriną, mininčią didžiųjų  lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą