Skaitymo balsu popietė

Žinodami kaip svarbu yra skatinti vaiką pamėgti knygas, šių metų gruodžio 12 dieną  Vilniaus r. Lavoriškių vidurinės mokyklos bibliotekoje surengėme skaitymo balsu popietę.

Pagrindinis popietės tikslas– ugdyti jauną skaitytoją, kuris visą savo gyvenimą mėgs knygas, o skaitymas bus jo poreikis ir aistra. Taigi jaunieji 3 – 4 klasių skaitytojai susirinkę mokyklos bibliotekoje klausėsi dvyliktokų skaitomų J. K. Rowling knygos „Haris Poteris“ ištraukų. Siekdami lavinti vaikų fantaziją ištraukos buvo skaitomos lietuvių kalba. Tokiu būdu jaunieji skaitytojai mokėsi klausytis, sutelkti dėmesį ir susipažino su kalbinėmis ir literatūrinėmis kalbos struktūromis. Išklausę skaitomų ištraukų vaikai pasidalino savo užklasinio skaitymo patirtimi – dalijosi įspūdžiais apie perskaitytas knygas, pristatė savo užklasinio skaitymo segtuvus, piešinius.

Tikimės, kad skaitymas balsu mūsų mokykloje taps graži ir turininga tradicija, teikianti džiaugsmą ir skatinanti tarpusavio bendravimą.

Skaitymo balsu organizatorės:

bibliotekininkė K. Taraškevič, lietuvių kalbos mokytoja R. Sudnikevič