Praktinis „Pirmosios pagalbos“ užsiėmimas

Jau kelerius metus mūsų mokyklos mokytojai ir mokiniai yra Vilniaus r. „Raudonojo Kryžiaus“ skyriaus nariai. Narių skaičių sudaro 23 suaugusieji ir 20 mokinių. Su malonumu dalyvavome „Raudonojo Kryžiaus“ organizuotuose renginiuose ir akcijose. Pasitaikius progai bei galimybėms leidus savo mokykloje mielai rengėme akcijas bei konkursus.

Lapkričio 15 d. mūsų mokykla sulaukė Vilniaus r. „Raudonojo Kryžiaus “skyriaus sekretorės Janinos Latvis, kuri suorganizavo 5 – 12 klasių mokiniams skirtą praktinį „Pirmosios pagalbos“  užsiėmimą.

Vykusiame užsiėmime mokiniai savo teorines žinias pagilino šiomis temomis:

1. Pirmoji pagalba svetimkūniui  įstrigus gerklose.

2. Pirmoji pagalba ištikus šilumos smūgiui.

3. Pirmoji pagalba nudegus.

4. Pirmoji pagalba lūžus kaulams.

5. Pirmoji pagalba netekusiems sąmonės.

6. Dirbtinis kvėpavimas ir išorinis masažas.

7. Nukentėjusiųjų transportavimas.

Išklausę teorinių žinių, mokiniai, pasitelkę į pagalbą gaivinimo manekeną mokėsi tikslių pirmosios pagalbos suteikimo žingsnių. Moksleiviai sužinojo kaip elgtis ir suteikti pirmąją pagalbą traukulių priepuolio, apalpimo, užspringimo, įkandimo, įgėlimo, nusideginimo ir kitais pavojingais gyvybei atvejais.

Technologijos vyres. mokytoja K.Tankeliun

Įrašas paskelbtas temoje Renginiai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.