Wyjazd do Molet

24  września grupa  uczniów wraz z nauczycielami wyruszyli na wycieczkę do Molet. Na początku mieliśmy w planie zajęcie edukacyjne „Sporządzenie pierogów“. Podczas zajęcia uczniowie mieli możliwość zapoznać się z  technologią przyrządzenia pierogów, jakie produkty są do tego niezbędne, jakie możliwe są nadzienia. Bardzo wszystkim smakowały pierogi z mięsem oraz jabłkami.

Po wspólnym śniadaniu mieliśmy kolejne zajęcie w muzeum szkła, gdzie  zapoznano uczniów z technologią obróbki wyrobów szklanych..

Kolejnym punktem naszej podróży było zwiedzanie obserwatorium astronomicznego. Podczas zajęcia uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak funkcjonuje największy teleskop na Litwie, jak również wysłuchali lekcję o ciekawostkach astronomicznych Litwy i świata.

Podczas wycieczki uczniowie pogłębili swoje wiadomości z historii naszego kraju oraz astronomii i fizyki.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.