Spotkanie opłatkowe

20 grudnia w naszym gimnazjum  odbyła się uroczystość wigilijna, wprowadzająca całą wspólnotę szkoły w nastrój najpiękniejszych  świąt w roku. W tym dniu panował szczególnie uroczysty nastrój.

Tegoroczne spotkanie odbyło się w świątecznie upiększonej sali, gdzie się zebrali nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz proboszcz naszej parafii Paweł Palul.

W części artystycznej uczniowie  zaprezentowali tradycyjne jasełka. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role.

Na spotkaniu tradycyjnie nie zabrakło też Słowa Bożego wraz z błogosławieństwem zebranych przez proboszcza księdza Pawła Palula.

Następnie wszyscy udali się do swoich klas, gdzie wspólnie z wychowawcami i rodzicami przy wigilijnym stole, składali nawzajem życzenia bożonarodzeniowe.

Grono pedagogiczne również  mogło na nowo przeżyć radość zbliżających się świąt oraz przełamać się białym opłatkiem, znakiem pokoju i miłości.

Takie spotkania są dobrą okazją do refleksji, podsumowania roku, tradycyjnego przełamania się opłatkiem oraz złożenia nawzajem życzeń, jak powinno być w naszych polskich rodzinach i szkołach.

This entry was posted in Imprezy. Bookmark the permalink.