Próba ustanowienia rekordu Guinnessa

11 grudnia uczniowie gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach podjęli decyzję uczestniczenia w próbie ustanowienia rekordu Guinnessa, włączając się do międzynarodowej akcji programowania pt. „Code & Share. Przyszłość technologiczna.“

Polska Fundacja ArchitectsPL, znana dotąd z tworzenia ciekawych projektów, organizująca program „Code & Share. Programuj z klasą”, również w tym roku ogłosiła akcję „Code & Share. Przyszłość technologiczna.“ Celem tej akcji jest zainteresowanie jak największej liczby uczniów technologią komputerową. Do akcji, która przebiegała w różnych regionach w Polsce, włączyło się 29 placówek oświatowych rejonu wileńskiego, a więc ogółem wzięło udział około 100 szkół.

Ten projekt powstał z myślą o potrzebie dzielenia się wiedzą, która ma służyć rozwojowi społecznemu. Myślenie logiczne, wyobraźnia, grafika, informatyka to tylko niektóre z kompetencji mocno związanych z rozwojem młodego pokolenia. W świecie dóbr niematerialnych kompetencje cyfrowe nie tylko gwarantują pracę, ale przede wszystkim kreują nową rzeczywistość.

Z racji na zamiar ustanowienia rekordu Guinnessa, akcja odbywała się z zachowaniem zasad, zgodnymi z regulaminem.

Angażując tysiące Polaków i nas, przedstawicieli na Wileńszczyźnie, zwraca się uwagę na cyfrową przyszłość, w której dzisiejsze dzieci odegrają kluczową rolę. Edukacja szkolna nie zawsze jest w stanie szybko reagować na zmieniające się potrzeby w zakresie kompetencji cyfrowych. Dlatego mając na uwadze jej znaczenie dla przyszłości, pragnie się promować i rozwijać cyfrowe umiejętności wśród uczniów. Programowanie zwiększa kreatywność, uczy logicznego myślenia, a także współpracy, co szczególnie jest to ważne we wczesnym etapie życia.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.