Dzień Rodziny

Rodzina- to mały świat
stworzony przez miłość.

18 maja w Ławaryskiej Szkole Średniej było głośniej niż zwykle. W tym dniu szkoła obchodziła Święto Rodziny”. Na imprezę przybyli rodzice, dziadkowie, krewni i znajomi uczniów naszej szkoły.

Z okazji święta uczniowie przyszykowali koncert, udekorowali salę, by w tym dniu wyrazić miłość do rodziców. Świąteczny koncert rozpoczęli uczniowie klasy 12, którzy zatańczyli walca, nadając imprezie szczególnie uroczystą atmosferę. Każda klasa miała przyszykowany krótki występ. Uczniowie recytowali wiersze o mamie i ojcu, śpiewali, tańczyli tańce ludowe i współczesne.

Najwięcej wzruszeń dostarczyły najmłodsze klasy, które odegrały przedstawienia w języku polskim i litewskim, śpiewały i recytowały wiersze o mamie, tacie, rodzinie. Licznie zgromadzeni rodzice cieszyli się na widok występujących pociech.

Następną atrakcją była sztafeta rodzinna oraz poczęstunek, składający się herbaty i bułeczek upieczonych w stołówce szkolnej.

O tym, że święto było udane, świadczyły uśmiechnięte i zadowolone twarze uczniów oraz ich rodziców.

Imprezę przyszykowała nauczycielka języka angielskiego Eleonora Maszaro wraz z nauczycielem muzyki H.Szturo, nauczycielką tańców E.Subocz oraz nauczycielkami technologii i plastyki K.Tankielun i J.Palewicz.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.