Tarptautinė skaičiaus π (pi) diena

Kovo 14 dieną atšventėme Tarptautinę skaičiaus π (pi) dieną. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai, nes pati data – kovo 14 diena, simbolizuoja skaičių 3,14.

Šiais metais gimnazijoje šventėme vaišindamiesi skritulio formos pyragais bei sausainiais, keksiukais dekoruotais skaičiumi π. Norėdami daugiau sužinoti apie šią matematinę konstantą, matematikos mokytojai Mečislav Podleckij ir Katažyna Misevič mokiniams parengė pristatymą apie skaičių π dieną. 1-4 klasės mokiniams irgi pristatyta vaizdinė medžiaga apie šį skaičių.

Šią dieną praleidome netradiciškai ir linksmai, aptarinėjant matematikos svarbą mūsų kasdieniame gyvenime bei civilizacijos raidoje. O kokia gi šventė be muzikos? Tą dieną už matematikos kabineto durų girdėjosi ir muzikos garsai. Gimnazijos mokiniai kartu su matematikos mokytojais klausiesi muzikos.  Po konkurso prie arbatos puodelio su pyragu linksmai aptarinėjome matematikos svarbą mūsų kasdieniame gyvenime.