Udział w zajęciu integracyjnym z okazji 110 rocznicy urodzin pisarki Astrid Lindgren

19 października 2017 roku uczniowie klasy 4 naszego gimnazjum wzięli udział w zajęciu integracyjnym z okazji 110 rocznicy urodzin Astrid Lingren.

Przygotowały i przeprowadziły zajęcie bibliotekarka gimnazjum pani Krystyna Taraszkiewicz oraz nauczycielka języka litewskiego pani Regina Sudnikiewicz.

Uczestnicy nietradycyjnej lekcji odbyli ciekawą podróż po świecie literatury i dobrej zabawy wraz z Pippi Pończoszanką, Emilem ze Smaladii i innymi bohaterami twórczości szwedzkiej pisarki dla dzieci i młodzieży. Przygody wykreowanych przez Astrid Lindgren bohaterów wzruszają, bawią i uczą, a przede wszystkim zachęcają do kontaktu z książką.

Panie podczas tego zajęcia przekonały dzieci, że literatura nie tylko rozwija wyobraźnię, ale może też bawić i inspirować do twórczych działań.

Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali skromne upominki.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.