Poznaj swój kraj

W tym roku szkolnym w dniach 13 – 17 czerwca w naszej szkole odbył się letni obóz wypoczynkowy „Poznaj swój kraj", w którym uczestniczyło 20 uczniów pod kierownictwem nauczycielki technologii Krystyny Tankielun.

1

Uczniowie przez ten okres poznawali historię swego kraju, mieli dużo zajęć twórczych z plastyki, pracowali samodzielnie i w zespołach. Najbardziej naszych uczniów zaciekawiło krajoznawstwo. Celem naszego obozu było jak najwięcej zebrać informacji o swojej Małej Ojczyźnie. Zaczęliśmy od historii naszej szkoły, zbadaliśmy historię wsi Ławaryszki, a także udało się nam zorganizować dwie wycieczki do Wilna. W Wilnie zwiedziliśmy Centrum Młodych Przyrodników, muzeum Bursztynu, galerię obrazów, Pałac Radziwiłłów, gdzie mieliśmy warsztaty edukacyjne z " techniki Ebru ", a także byliśmy w centrum sportu i rozrywki "IMPULS".

2

Zwiedziliśmy starówkę wileńską, gdzie podziwialiśmy piękno architektury kościołów miasta Wilna oraz mieliśmy odpoczynek w parku „Sereikiškių.” Mieliśmy także wspaniałą wycieczkę na łono przyrody, gdzie uczniowie głębiej poznali świat roślinny Ławaryszek i okolic, a także wypoczynek nad rzeczką Wilenką, gdzie były gry i zabawy oraz ognisko z pysznymi kiełbaskami.

3

Cieszymy się i serdecznie dziękujemy Samorządowi Rejonu Wileńskiego za sfinansowanie (1400 Lt.) projektu, w którym mieli okazję uczestniczyć uczniowie naszej szkoły. Takie projekty pomagają dzieciom odnaleźć siebie i uczą, jak z pożytkiem, uczciwie można spędzić czas wolny, jak również są niezwykle ważne dla dzieci ze wsi, które mają mniej okazji do rozrywek. Letni obóz wypoczynkowy zadowala nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. Ponieważ dziecko w obozie jest bezpieczne, zadbane, pod opieką dorosłych.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.