„Kaziuki Wileńskie” w Ławaryszkach

7 marca 2016 roku w Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach odbyły się tradycyjne „Kaziuki Wileńskie”. Ciasta, pierniki, lizaki, ale też zabawki, dekoracje i inne cuda, własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów, znalazły nabywców wśród społeczności szkolnej, jak również gości z Polski. Gośćmi gimnazjum była szesnastoosobowa grupa z zaprzyjaźnionego Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

Organizatorem tego święta była nauczycielka plastyki i technologii pani Jelena Palewicz oraz wychowawcy 5 – IVG klas. Udział w tej imprezie wzięły wszystkie klasy. Każda klasa musiała udekorować swoje stoisko, a uczniowie 5 – IVG klas jeszcze za zadanie mieli przygotować symbol „kaziukowy”, pracownię do nauki jakiegoś rzemiosła oraz program artystyczny. Najwięcej nagród zdobyły klasa 6 oraz IG.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom kiermaszu, wychowawcom, a szczególnie rodzicom, którzy pomogli dzieciom przyszykować tak pyszne wyroby.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.