Udział w akcji : Jestem widoczny – jestem bezpieczny

Nie miał odblasku, nie był widoczny na drodze – oto najczęściej wymieniane przyczyny wypadków drogowych z udziałem pieszych lub rowerzystów. Dlatego Litewski Zarząd Dróg przy Ministerstwie Transportu ogłosił 6 listopada b.r. Dniem Odblasków.

Koordynatorem tej akcji w naszym gimnazjum jest pedagog socjalny p. Alona Stachnowicz. Akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniów na drodze. Dzieci powinny zrozumieć, że najważniejsze na drodze jest przestrzeganie ruchu drogowego oraz każdy powinien mieć światełka odblaskowe.

Jesteśmy wdzięczni kierownictwu Wileńskiej Państwowej Spółki ,,Regitra’’ za współpracę oraz zakup odblasków dla wszystkich uczniów naszego gimnazjum.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich rodziców, by nie zapominali o noszeniu odblasków. Zadbajcie, by wasi bliscy mieli światełka odblaskowe. Bądźcie widoczni na drodze !

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.