Kontynuowanie przyjaźni w projekcie „Bądźmy razem”

6 listopada 2015 roku w murach naszego gimnazjum gościliśmy grupę przyjaciół (50 osób) z rejonu birżajskiego (Vabalninko Balio Sruogos gimnazija), z rejonu kupiskiego (Antašavos pagrindinė mokykla) oraz z rejonu poniewieskiego (Skaistakalnio pagrindinė mokykla).

Nasza przyjaźń z tymi szkołami trwa już od ubiegłego roku. Wspólnie poznajemy tradycje naszych regionów, wesoło, ciekawie i pożytecznie spędzamy czas.

W naszym gimnazjum goście obejrzeli koncert, uczyli się polskich gier, poznawali kulturę i tradycje polskie.

Na zakończenie spotkania nasi przyjaciele udali się na wycieczkę do Wilna, gdzie zwiedzili wileńską Starówkę oraz Pałac Prezydencki Republiki Litewskiej.

Cieszymy się, że taka działalność edukacyjna stwarza możliwości rozwijania tolerancji i wzajemnego zrozumienia wśród naszej młodzieży.

Chcemy również podziękować dla dyrektor naszego gimnazjum p. Annie Ancewicz oraz wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu.

Czekamy na kolejne spotkania.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.