Wycieczka do Centrum Energetycznego w Wilnie

4 kwietnia br. uczniowie klas 5- 6 wraz ze swoimi wychowawczyniami A. Burbo i E. Maszaro mieli okazję wyjazdu do muzeum.

Najpierw była to wspaniała wycieczka w Muzeum Technicznym w Wilnie przy ulicy Žvejų, gdzie mogliśmy oglądać prastare ekspozycje transportu.

Przewodnik muzeum opowiadał o systemie pracy siłowni elektrycznej oraz zademonstrował rozmaite urządzenia działające za pomocą energii elektrycznej. Uczniowie mieli okazję wypróbować, jak działają te niezwykłe ekspozycje. Byliśmy mile zaskoczeni bogatym wyposażeniem muzeum.

Później autokarem wyruszyliśmy do Centrum Energetycznego. Mieliśmy możliwość zobaczyć, w jaki sposób działają urządzenia energetyczne, wytwarzające energię cieplną dla całego miasta.

Na zakończenie wycieczki otrzymaliśmy reklamówki z upominkami, sponsorem których był Centrum Energetyczny w Wilnie.

Pełni zadowolenia oraz wiedzy wróciliśmy do domu.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.