Wycieczka do Kowna

15 marca w Ławaryskiej Szkole Średniej była zaplanowana wycieczka edukacyjna, aby uczcić święto 11 marca. Był to dzień nietradycyjnego nauczania, którego celem było zwiedzanie  Muzeum Broni Wojennej oraz IX Fortu.

Wczesnym rankiem uczniowie klas 5- 12 wraz z wychowawcami wyruszyli do Kowna.

Na początku mieliśmy zajęcie edukacyjne w Muzeum Broni, gdzie również mieliśmy możliwość oglądać ciekawe ekspozycje. Później  udaliśmy się do IX Fortu.  Tam nasza grupa miała dwóch przewodników, z których jedna poprowadziła uczniów klas młodszych, natomiast inna opowiadała o historii IX Fortu dla uczniów klas starszych. W lochach podziemia IX Fortu byliśmy przerażeni tym, co ludzie wycierpieli w czasach okupacji.

Na zakończenie wycieczki mieliśmy popołudniową herbatkę w centrum handlowo- rozrywkowym „Mega“ na przedmieściu Kowna.

Późnym wieczorem, chociaż zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.