16 lutego- Dzień Odzyskania Niepodległości Litwy

13 lutego 2013 roku uroczyście obchodziliśmy 95 rocznicę Odzyskania Niepodległości Litwy. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas 5-12. Po wysłuchaniu hymnu państwowego był przedstawiony referat historyczny odnośnie odrodzenia państwowego.

Jak i każdego roku, w tym dniu odbył się konkurs historyczny, którego pytania były ściśle związane z historią państwa litewskiego, Odzyskaniem Niepodległości Litwy, w jaki sposób do tego dążono, kto najbardziej się do tego przyczynił oraz wiele innych pytań. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 8-12. Najwięcej punktów zdobyła klasa 12 i uzyskała pierwsze miejsce, drugie i trzecie miejsca podzieliły klasy 10 i 11. Następnie odbył się koncert w wykonaniu uczniów klas 6, 8, 10.

Były to piękne wiersze własnej twórczości o ojczyźnie Litwie, o jej przyrodzie, o naszej pięknej Litwie. Recytacja była przeplatana pieśniami litewskimi oraz tańcami własnej twórczości. Na imprezie nie brakowało oklasków i dobrego humoru, jak wśród uczniów, tak i nauczycieli. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i głośnymi oklaskami.

This entry was posted in Imprezy. Bookmark the permalink.