Mała olimpiada z języka angielskiego

21 lutego 2013 r. w szkole średniej w Miednikach odbyła się mała olimpiada języka angielskiego pt. „Po angielsku o Litwie“, w której wzięła udział drużyna naszej szkoły. Naszą szkołę zaprezentowali uczniowie klasy 6: Ewelina Grochowska, Edwin Orłowski, Roland Wasiljew, Andrzej Makiewicz.

Uczniowie wraz z nauczycielką języka angielskiego Eleonorą Maszaro przyszykowali prezentację o swej rodzimej wsi, Ławaryszki,  opowiadali o szkole, zapoznali z legendą powstania nazwy miejscowości, za pomocą środków multimedialnych przedstawili piękne okolice, budynki oraz rozdali foldery o swej miejscowości. Uczniowie wykonali również mapę Ławaryszek i wykazali się znajomością geografii oraz wiedzą o Litwie.

Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce.

Po ogłoszeniu wyników uczestnicy olimpiady udali się na wycieczkę do zamku w Miednikach. W 4 salach ekspozycyjnych uczniowie obejrzeli średniowieczne zbroje, broń, kolekcję srebrnych naczyń. Szczególne zainteresowanie wzbudziła ekspozycja trofeów myśliwskich pierwszego prezydenta Litwy Algirdasa Brazauskasa.

Pełni miłych wrażeń i dumni ze swych osiągnięć uczniowie wrócili do domu.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.