Kangur Języków

Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie „Kangur Języków” organizowanym przez „Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas“. W tym roku projekt został podzielony na dwa programy: język litewski (1 program) i język obcy (2 program).

W Ławaryskiej Szkole  Średniej konkurs  " Kangur Języków 2013” odbył się w dniach 5- 6 lutego. Uczniowie klasy 4 mieli okazję sprawdzić wiedzę ze znajomości języka państwowego, wykonując test i ćwiczenia z języka litewskiego. Następnego dnia, 6 lutego,  podobne zadania wykonywali uczniowie klas  5-11, wypróbowując swoje siły w rozwiązywaniu zadań z języka angielskiego.

Uczniowie mieli 1 godzinę, aby odpowiedzieć na 40 pytań. Wyniki i lista uczestników zostanie opublikowana na stronie internetowej www.vkif.lt. Cieszymy się, że każdego roku przybywa coraz więcej chętnych uczestników, by wziąć udział w tym konkursie.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.