Święto szkoły

W szkole wszyscy jesteśmy jak jedna rodzina.

Jest tutaj miła każda spędzona godzina.

Uczymy się wierzyć w swoje marzenia

I nie poddawać się w chwilach zwątpienia.

Szkoła jest jak drugi dom, ponieważ spędzamy w jej murach połowę naszego życia. Tutaj zdobywamy wiedzę, uczymy się przyjaźni, wiemy, jakimi wartościami powinniśmy się kierować w życiu.

Dzień 13 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbył się nietypowo, ponieważ był ogłoszony Dniem szkoły.

Świętowaliśmy go już tradycyjnie po raz drugi. Był to dzień poświęcony szkole, rodzinnej miejscowości, czyli naszej „małej ojczyźnie“.

Plan zajęć wyglądał następująco. Najpierw odbyły się otwarte lekcje dla rodziców. Następnie mieliśmy okazję wspólnie obejrzeć film o rzece Wilence, zrealizowany przez mieszkańca Słobody pana Henryka Sielewicza. Podziwialiśmy piękne krajobrazy naszej „małej ojczyzny“, Ławaryszek.

Dalej odbył się koncert, gdzie szkolna młodzież zaprezentowała swój dorobek twórczości, przeplatany tańcami, wierszami oraz piosenkami.

Wysłuchaliśmy również ciekawej prezentacji nauczyciela historii p. Alberta Wołka o historii Ławaryszek i pobliskich miejscowości.

Zakończyliśmy święto ogólnoszkolnym zebraniem rodzicielskim, które poprowadziła dyrektor szkoły p. Anżela Petkunienė. Zapoznała ona wszystkich zebranych na sali z sukcesami oraz problemami szkoły. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i wyróżnienia.

Tak upłynął nam dzień w przyjaźni, owocnej pracy, wzajemnym zrozumieniu oraz współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców.

This entry was posted in Imprezy. Bookmark the permalink.