Profilaktyka alkoholu, tytoniu oraz innych substancji psychoaktywnych

Miesiąc luty w naszym gimnazjum poświęcony był tematyce działania alkoholu, tytoniu i innych substancji psychoaktywnych.

Uczniowie oglądali filmy edukacyjne na temat wpływu alkoholu i nikotyny na organizm młodego człowieka, jego szkodliwego działania oraz konsekwencji.

Później uczniowie omawiali tematykę filmów, a także sporządzali plakaty oraz wykonywali różne zadania twórcze.

Omawiając problem, jakie są konsekwencje działania alkoholu, tytoniu oraz innych substancji psychoaktywnych, uczniowie analizowali różne sytuacje życiowe, dyskutowali o priorytetach życiowych, normach behawioralnych oraz poznawali, jak zachować zdrowy tryb życia.

Uczniowie gimnazjum mieli możliwość obcowania, poprzez platformę ZOOM, z urzędnikiem Komisariatu Policji Wileńskiej panią A. Rakauskiene.

Podczas wykładu uczniowie zostali zapoznani z obowiązkami, z jakimi musieliby się zmierzyć, gdyby mieli ze sobą alkohol, tytoń lub narkotyki. Dowiedzieli się również, jakie grzywny pieniężne grożą, w wyniku zażywania alkoholu lub narkotyków w miejscach publicznych.

This entry was posted in Aktualności, Naujienos. Bookmark the permalink.