Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencija

Sausio-vasario mėnuo buvo skirtas alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijai. Visų klasių moksleiviai pamokų ir auklėjimo valandėlių metu žiūrėjo video medžiagą, edukacinius filmus apie alkoholio ir nikotino poveikį jauno žmogaus organizmui, jo daromą ilgalaikę žalą ir pasekmes. Po peržiūrų gimnazistai ne tik kalbėjo apie matytus dalykus, bet ir darė plakatus, atliko įvairias kūrybines užduotis. Aptardami alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų daromą žalą, mokiniai analizavo įvairias gyvenimiškas situacijas, diskutavo apie gyvenimo prioritetus, elgesio normas bei mokėsi sveiko gyvenimo būdo. ​Gimnazistai per zoom platformą bendravo su Vilniaus policijos komisariato bendruomenės pareigūne A. Rakauskiene. Jie išklausė paskaitą. Paskaitos metu mokiniai buvo supažindinti, kokia atsakomybė gresia, jeigu jie su savimi turės alkoholio, tabako gaminių ar narkotikų. Taip pat sužinojo, kokias baudas reikės mokėti, jeigu rūkys, vartos alkoholį ar narkotikus viešose erdvėse.