Pasowanie na ucznia

30 listopada w naszej szkole odbyło się święto „Pasowanie na ucznia.“ Na święto przybyli przedszkolacy, uczniowie klas początkowych, rodzice i dziadkowie uczniów klasy pierwszej, uczniowie piątej klasy, administracja szkoły, pracownice biblioteki ławaryskiego starostwa.

Uczniowie pierwszej klasy zaprezentowali zebranym to, czego nauczyli się w ciągu trzech miesięcy: deklamowali wiersze, śpiewali piosenki, zatańczyli kilka tańców.

Klasa piąta urządziła pierwszakom sprawdzian z j. polskiego, matematyki, otaczającego środowiska i wychowania fizycznego. Z tych zadań pierwszacy wywiązali się sprawnie.

Przed przysięgą ucznia rodzice dali skosztować pierwszakom „syrop mądrości i grzeczności“, który przygotowali sami.

Pani dyrektor przeprowadziła ceremonię „pasowania“ dotykając każdego czerwonym ołówkiem. Święto zakończyło się pozdrowieniami dla pierwszaków od uczniów drugiej – piątej klas, dyrekcji szkoły, pracowników biblioteki starostwa. Święto było udane.

This entry was posted in Imprezy. Bookmark the permalink.