Święto Niepodległości Polski

12 listopada 2012 r. w Ławaryskiej Szkole Średniej odbyło się Święto Niepodległości Polski, które było organizowane jako nietradycyjny dzień.

Aula szkolna tego dnia odświętnie przystrojona zebrała uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Odbyła się impreza, która przybliżyła zebranym wydarzenia z historii Polski.  Były to wiersze, piosenki, inscenizacje przeplatane fragmentami filmów.

Film o J. Piłsudskim przybliżył nam życie i działalność tego wielkiego człowieka.

Na zakończenie tej imprezy autokarem wyruszyliśmy na cmentarz Rossy. Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze na grobie J. Piłsudskiego, a nasi harcerze trzymali wartę honorową. Nauczyciel od historii A. Wolk opowiedział o wielkich osobistościach pochowanych na Rossach.

Pełni miłych wrażeń i wiedzy po południu wróciliśmy do domu.

This entry was posted in Imprezy. Bookmark the permalink.