Edukacinė 7 klasės išvyka į Vilniaus universiteto biblioteką

Minint Bibliotekų metus Vilniaus r. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos 7 klasės mokiniai kartu su klasės vadove Regina Sudnikevič šių metų gegužės 30 dieną aplankė seniausią Lietuvos akademinę Vilniaus universiteto biblioteką bei 1579 metais Stepono Batoro įkurtą Vilniaus universitetą. Vilniaus universiteto biblioteka  – seniausia Lietuvos akademinė biblioteka, kurią 1570 m. įkūrė jėzuitai. VU biblioteka yra 9 metais senesnė už Vilniaus universitetą. Viena iš nedaugelio Europos bibliotekų, veikianti tame pačiame pastate, kuriame ir įsikūrė. Istorinė bibliotekos vieta – Filologijos skaitykla. VUB saugoma apie 5,4 mln. dokumentų. Bendras lentynų ilgis – 166 km (palyginimui tai būtų atstumas nuo Vilniaus iki Rokiškio).

Edukacinės išvykos metu mokiniai lankėsi Pranciškaus Smuglevičiaus ir Joachimo Lelevelio salėse, grožėjosi įspūdinga tų salių sienų tapyba. Kvapą gniaužė nuostabūs mūsų sostinės vaizdai, kuriais pasidžiaugti mokiniai galėjo užlipę į senosios  astronomijos observatorijos bokštą. Neišdildomą įspūdį paliko ir Šv. Jonų bažnyčia, kurioje 1840-1842 metais vargonavo įžymus lenkų kompozitorius ir dirigentas S. Moniuška. Išvykos metu mokiniai apsilankė ir Didžiajame, Observatorijos ir M. K. Sarbievijaus kiemeliuose. Po edukacinės išvykos dalies sekė pramoginė dalis – galimybė susirungti tarpusavyje žaidžiant vieną populiariausių žaidimų pasaulyje – boulingą. Žaidimo metu mokiniai ne tik varžėsi tarpusavyje, bet ir mokėsi mandagumo, bendradarbiavimo, džiaugtis draugo laimėjimais.

Džiaugiamės, kad  baigiantis mokslo metams pavyko turiningai ir prasmingai praleisti dieną.