1 września

Po długim okresie kwarantanny 1 września uczniowie naszej szkoły wrócili do swoich klas.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele Mszą świętą. Ksiądz błogosławił wszystkich, życzył pomocy Bożej i darów Ducha świętego. Uczniowie 12 klasy wraz ze swoim wychowawcą p. A. Wołkiem upiększyli liturgię czytaniem, darami, śpiewem.

Apel był na podwórku szkolnym według wszystkich wymogów higieny. Uczniowie zachowywali dystans, mieli maseczki.

Pełniąca funkcje dyrektora pani H. Rynkiewicz życzyła wszystkim zdrowia i owocnej pracy, cieszyła się z wyników egzaminów.

Pan starosta Mark Piłat również złożył życzenia, wręczył wyprawki pierwszakom. Dzielna ósemka recytowała wiersze odważnie i ochoczo. Cieszy to, że mamy panię klas początkowych H. Buber.

Nad całością czuwała p. W. Użdalewicz.

Po apelu odbyły się lekcje wychowawcze.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.