Kaziuki

Jak  co roku, 10 marca w naszym gimnazjum odbyło się tradycyjne święto „Kaziuki – 2020”. Udział w  imprezie wzięli uczniowie klas 1-IVG. Zaangażowali się wszyscy: uczniowie, wychowawcy, rodzice oraz babcie.

Tematem tegorocznej imprezy było „Serce Kaziukowe.”

Tradycja serc kaziukowych wywodzi się od bardzo dawna, a napisy lukrowane mogły być różne:

„Moja miła, moje życie.

Daj mnie igłę, daj mnie nicie,

A ja wezmę serce swoje

I przyszyję tam, gdzie twoje.”

W tegorocznym konkursie kaziukowych serc wzięli udział uczniowie klas 5-8 oraz klas IG- IV G. Warunkiem konkursu było wykonanie  serca o wymiarach 1m x 1m w dowolnej technice.

Pod opieką wychowawców uczniowie sprostali  zadaniu, gdzie wykazali  niesamowitą wyobraźnię i zdolności twórcze.

Organizatorami imprezy były: nauczycielka plastyki Jelena Palewicz oraz nauczycielka technologii Krystyna Tankielun.

Pani Jelena Palewicz zorganizowała zajęcia plastyczne z uczniami klas 1-4  pod tytułem „Pracownia Kaziukowa” .

Uczniowie klasy 8 wraz z wychowawczynią Lucyną Wołk zorganizowali loterię, gdzie także nie zabrakło chętnych do udziału, skusili się nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele.

Przy organizowaniu takich imprez uczniowie poznają wileńskie tradycje, dawne obyczaje, uczą się przedsiębiorczości, rozwijają swoje umiejętności twórcze.

Kiermasz kaziukowy wprowadził wszystkich w radosny, wiosenny, świąteczny nastrój.

Wszystkim szczerze dziękujemy.

This entry was posted in Imprezy. Bookmark the permalink.