Uroczysta akademia

12 listopada w naszym gimnazjum odbył się nietradycyjny dzień nauczania z okazji Odzyskania Niepodległości Polski.. Na początku były różne zajęcia plastyczne dla uczniów młodszych klas, natomiast starsze klasy miały konkurs historyczny pt. „Kilka słów o Polsce”.

Później zebrali się wszyscy w świątecznie udekorowanej sali, gdzie miała miejsce uroczysta akademia. Rozpoczął się program artystyczny, który się składał z wierszy, przeplatanych muzyką i tańcem. Prowadzący przypomnieli najważniejsze postacie i wydarzenia z historii Polski  od czasów rozbiorów, przez powstania, aż do 11 listopada 1918 r. W nastrój święta narodowego wprowadziła scenografia, przygotowana przez uczniów klasy IIG. Był to taniec z flagą w narodowych barwach, który symbolizował niewolę Polski, rozerwanej przez zabory i zaborców.

Po uroczystej akademii odbył się konkurs piosenki patriotycznej. Zabrzmiały piosenki w wykonaniu uczniów klas 5-IVG.

Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcie, aby upamiętnić ten dzień.

Dziękujemy tym, kto się przyczynił do organizacji tej niezwykle treściwej imprezy.

Uważamy, że święto było nie tylko lekcją historii przekazaną w niekonwencjonalny sposób, ale przede wszystkim lekcją patriotyzmu i głęboką nauką, skierowaną do wszystkich uczestników, jak być Polakiem-patriotą w obecnych czasach.

This entry was posted in Imprezy. Bookmark the permalink.