Udział w zajęciu metodycznym w Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie

15 listopada 2018 roku uczennice naszego gimnazjum wraz z nauczycielką języka polskiego Haliną Szturo udały się na zajęcia metodyczne do Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie w ramach obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Najpierw wzięły udział w uroczystej akademii poświęconej Dniowi Niepodległości, która była przeplatana pięknymi patriotycznymi piosenkami oraz tańcami.

Kolejno nauczyciele udali się na wykład historyka literatury, krytyka, eseisty, tłumacza Waldemara Smaszcza pt. „Nowa literatura w nowej Polsce – 100-lecie Odzyskania Niepodległości”.

W tym czasie uczniowie wzięli udział w konkursie: Kilka pytań o Święto Niepodległości. Sprawdź, na ile wiesz! W konkursie wzięło udział 43 uczestników ( mogły uczestniczyć 2 osoby klas 9-10 z każdej placówki rejonu wileńskiego ). Podczas rozgrywek były pytania z kultury, sztuki, geografii, sportu oraz historii Polski.

Drogą losowania uczniowie pracowali w sześciu drużynach. Nasze dziewczynki, uczennica klasy IG Kamila Dziemieszko i uczennica klasy IIG Karolina Wierzbowicz, trafiły do drużyny nr 2 i zostały laureatkami konkursu. Gratulujemy im zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów.

This entry was posted in Aktualności, Naujienos. Bookmark the permalink.