Udział w projekcie

Na początku listopada w Domu Kultury Polskiej odbył się finał projektu ekonomiczno–historycznego, który był zorganizowany przez Forum Przedsiębiorczości Polskiej „Korona.” Celem konkursu było wyłonienie wśród miejskich i rejonowych polskich szkół najbardziej przedsiębiorczych i pomysłowych uczniów. Konkurs składał się z dwóch etapów. Na pierwszym etapie należało stworzyć film pod tytułem: „Sprzedaj szkołę.” Głównym celem filmu było zaprezentowanie szkolnej placówki jako atrakcyjnego miejsca, które jest warte kupienia. Film nie musiał przekroczyć 2 min 30 s.

Uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do realizacji projektu, a mianowicie drużyna z czterech osób pod nazwą „Kwartet Batorego”, w skład której weszły uczennice klasy IIIG – Karolina Dziengo i Aurelia Kimsa oraz IVG- Wioleta Łukojć i Anastazja Palewicz. Uczniowie  aktywnie pracowali nad tworzeniem filmu. W roli Stefana  Batorego, patrona naszego gimnazjum, wystąpił uczeń klasy IVG Daniel Szczuczko. Mimo krótkiego czasu, film został zmontowany i wysłany organizatorom.

Drugi etap odbył się 8 listopada w DKP i składał się z quizu ekonomiczno – historycznego oraz pytań otwartych.

Ogółem w projekcie wzięło udział 11 drużyn, wśród których nasza drużyna „Kwartet Batorego” zajęła 5 miejsce. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy uczniom drużyny „Kwartet Batorego.”

Zapraszamy do oglądania wspaniałego filmiku.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.