Lekcja w innym środowisku

Od 2 do 14 października w Wilnie przebiega 18-y Festiwal Filmu Polskiego. Z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum mieli możliwość obejrzeć filmy w polskiej wersji.

3 października uczniowie 5-6 klas wraz z wychowawcami klasowymi obejrzeli film pt. Tarapaty w reżyserii Marty Karwowskiej. Film przedstawiał wzruszającą historię 12-letniej dziewczynki, która przeżywała różne przygody z nowymi przyjaciółmi. Po zakończeniu filmu, małych widzów witała reżyser M. Karwowska, która chętnie odpowiadała na pytania uczniów, jak powstaje film, jak się pisze scenariusz, jak się dobiera aktorów.

Była to niezwykle bogata i treściwa lekcja.

4 października uczniowie 7-IIIG klas wraz z wychowawcami udali się do Multikina oraz obejrzeli film pt. Photon. To niezwykła wizja Normana Leto, pomagająca odnaleźć odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania. Co wiemy o świecie? Jak powstał wszechświat? Jak ludzki mózg podejmuje różne decyzje? Jak nowoczesne technologie wpłyną na nasze życie w najbliższej przyszłości?

Film pobudził do myślenia nie tylko młodych widzów, ale również dorosłych.

Takie lekcje w innym środowisku są bardzo korzystne i lubiane przez uczniów.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.