Dzień Języków Europejskich

26 września tradycyjnie w naszym gimnazjum obchodzono Europejski Dzień Języków.  W tym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Mottem tegorocznej imprezy były słowa F.Lewis: „Nauka nowego języka to nie tylko nauka innych słów określających te same rzeczy, to nowy sposób myślenia o różnych sprawach.”

Święto wielojęzyczności to przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy oraz poznania czegoś nowego, a więc każda klasa musiała przyszykować się do tego święta.

Uczniowie klas 5-IVG mieli  wykonać plakaty o różnych państwach, brali udział w konkursie muzycznym, polegającym na odgadywaniu piosenek, uczestniczyli w wiktorynie, a także tworzyli reklamę w kilku językach.

Komisja oceniająca wyłoniła zwycięzców konkursu oraz wręczyła dyplomy i nagrody.

Dziękujemy nauczycielom-językoznawcom za przygotowanie tej imprezy, a uczniom gratulujemy za pomysły oraz czynny udział.

This entry was posted in Imprezy. Bookmark the permalink.