Początek roku szkolnego

Piękne święto czyli początek roku szkolnego rozpocząło się uroczystą Mszą św. w kościele parafialnym. Rodzice, dzieci, nauczyciele  obu sąsiednich szkół zebrali się w kościele, by prosić Jezusa, naszego najważniejszego nauczyciela o błogosławieństwo Boże,  dar mądrości, rozumu i roztropności.

Ksiądz proboszcz w swym bardzo treściwym kazaniu wzywał uczniów, by umieli słuchać i słyszeć.

Po Mszy  świętej goście, rodzice , nauczyciele oraz uczniowie naszego gimnazjum zebrali się na uroczystym apelu, by z radością powitać nowy rok szkolny.

Dzieci deklamowały wiersze, śpiewały piosenki.

Swą obecnością zaszczycili nas goście: przedstawicielka samorządu administracji rejonu wileńskiego szanowna pani Lila Andruszkiewicz oraz starosta gminy ławaryskiej  pan Mark Piłat.

Dyrektor szkoły oraz goście składali życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, życząc wszystkim wytrwałości i sukcesów w nauce.

Czas nieubłaganie płynie naprzód, zmieniają się pory roku, jak również pokolenia. Na zasłużony odpoczynek odeszła bardzo przez wszystkich szanowana i lubiana pani Waleria Rodż, nauczycielka klas początkowych. Ze łzami w oczach żegnała ją pani Helena Rynkiewicz, pełniąca obecnie funkcje dyrektora, pan Mark Piłat również podziękował za pracę w szkole i życzył współpracy ze starostwem.

Grono pedagogiczne naszej szkoły się odmładza i mamy młodą nauczycielkę klas początkowych panią Grażynę Klimaszewską.

Piękne święto się skończyło, rozpoczął się pracowity rok szkolny.

This entry was posted in Aktualności, Imprezy, Naujienos. Bookmark the permalink.