Wycieczka do Muzeum A. Puszkina

1 czerwca 2018 roku uczniowie klas 8, IG, IIIG wraz z nauczycielką języka rosyjskiego panią Weroniką Użdalewicz oraz nauczycielką języka litewskiego panią Reginą Sudnikiewicz udali się na zajęcie edukacyjne do muzeum A. Puszkina.

Muzeum Aleksandra Puszkina znajduje się w przepięknym zakątku Wilna, dzielnicy Markucziai, położone na wysokim, malowniczym pagórku i otoczone wiekowymi drzewami.

Sam poeta nigdy nie był w Wilnie, ale jego syn Grigorij i synowa Warwara Mielnikowa tam mieszkali, zbierali pamiątki o wielkim poecie, propagowali jego twórczość.

Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali opowiadań przewodnika o życiu A. Puszkina, jego rodzinie oraz o tajemnicach dworku.

Następnie wyruszyli zwiedzać Starówkę. Rozpoczęli spacer od Soboru, który ufundowała żona Olgierda, Juliana. Następnie udali się do cerkwi Piatnickaja, w której Piotr I ochrzcił pradziada Puszkina Ganibała. Kolejno poznali historię kościoła św. Kazimierza, cerkiew Świętego Ducha oraz zwiedzili cerkiew unicką.

Po smacznym obiedzie pełni wrażeń i dobrych emocji wrócili do domu.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.