Obchody Dnia Odrodzenia Państwa Litewskiego

15 lutego 2018 roku w Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach odbyła się uroczystość z okazji setnej rocznicy Odrodzenia Państwa Litewskiego.

Imprezę rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu Litwy, a następnie wysłuchaliśmy odczytu uczennicy klasy IG Jowity Ławrynowicz o ogłoszeniu Aktu Niepodległości. Kolejno odbyła się wiktoryna wśród uczniów starszych klas pt. „16 lutego”. Tegorocznymi zwycięzcami konkursu historycznego zostali uczniowie klasy IG.

Kulminacją święta był koncert uczniów gimnazjum. W pięknie udekorowanej sali uczniowie tańczyli, śpiewali, recytowali wiersze. Uczniowie klas początkowych zaprezentowali film pt. „Ja kocham Litwę”, a uczennica klasy IIG Swietłana Stiepanawicziutie przedstawiła film, poświęcony 16 lutego – Dniowi Odrodzenia Państwa Litewskiego.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.