Spotkanie z córką litewskiego poety Kazisa Bradunasa Eleną Bradunaite

1 lutego 2018 roku uczniowie klas IG, IIIG i IVG naszego gimnazjum wraz z nauczycielkami języka litewskiego panią Olgą Symonowiczienie i panią Reginą Sudnikiewicz udali się do Gimnazjum w Mickunach na spotkanie z córką litewskiego poety Kazisa Bradunasa Eleną Bradunaite.

Podczas spotkania słynna antropolog opowiedziała uczniom o swoim trudnym życiu między Litwą a Stanami Zjednoczonymi, o miłości do Litwy, o życiu ojca oraz o jego poezji.

Zebrani na sali byli mile zaskoczeni  szczerością, otwartością oraz ogromnym entuzjazmem pani Eleny Bradunaite-Aglinskiene.  Z wielką miłością ona opowiadała uczniom  zarówno o przyrodzie, jak i kulturze Litwy, o jej obyczajach oraz o języku litewskim jako jednym z najpiękniejszych języków na świecie.

Wyrażamy ogromne podziękowanie organizatorom spotkania za zaproszenie, a pani Elenie szczerze dziękujemy za szczerą i ciepłą rozmowę.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.