Nietradycyjna lekcja z przedstawicielami „Sodry”

18 stycznia 2018 roku uczniowie klas IIIG – IVG Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach wzięli udział w nietradycyjnej lekcji z przedstawicielami „Sodry”.

W 2017 roku „Sodra” zainicjonowała projekt edukacji młodzieży pt. „Nie zapomnij o spadochronie”. Celem projektu – kształcenie młodych ludzi przygotowujących się do samodzielnego życia, rozwijanie w nich postawy obywatelskiej oraz odpowiedzialności społecznej i solidarności, jak również przekazanie dla młodzieży niezbędnych informacji o systemie ubezpieczeń społecznych na Litwie i związanych z tym korzyściach.

Podczas spotkania przedstawiciele „Sodry” opowiedzieli o swojej pracy oraz przedstawili projekt. Uczniowie zapoznali się o istotnych czynnikach, które kształtują szarą strefę gospodarki oraz korzyściach i ochronie zabezpieczenia społecznego w różnych sytuacjach życiowych.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.