Wyjazd do Druskienik

30 listopada uczniowie klas 4-IIIG naszego gimnazjum wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Druskienik. Wczesnym rankiem autokarem wyruszyliśmy w drogę.

Nasz wyjazd  miał charakter edukacyjno-rozrywkowy. Od razu mieliśmy zajęcie edukacyjne w pracowni soli u rzeźbiarza Taurasa Cziasnulawicziusa. Mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć piękne dzieła sztuki wykonane z soli, ale również sami mogliśmy być  w roli rzeźbiarzy. W miłej atmosferze przy kominku wykonywaliśmy piękne rzeczy z soli. Później suszyliśmy je w specjalnym piecyku. Na podsumowanie naszego zajęcia  odbyła się wystawa wyrobów, przeróżnych kształtów i form. Wykonane „dzieła sztuki” zabraliśmy do domu.

Kolejną atrakcją naszej podróży była Snow Arena. To świetna śnieżna zabawa, jedyna oferta na Litwie. Zabawa na śniegu bije rekordy popularności nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również wśród dorosłych. Zjazd pontonami (snowtubing) z górki śnieżnej daje wiele frajdy i adrenaliny. Pod górkę było bardzo ciężko, chociaż dla leniwych wjazd jest zmechanizowany, ale z górki można skosztować zimowego szaleństwa.

Wycieczka okazała się bardzo trafnym pomysłem, aby w sposób sympatyczny poprzez obserwację i lekcję zdobyć wiedzę zarówno teorytyczną jak i praktyczną, a jednocześnie się zrelaksować  Z podróży przywieźliśmy nie tylko wiedzę, wyroby z soli, ale również najmilsze wspomnienia i doznania. Niewątpliwie wycieczka dostarczyła uczniom wielu atrakcji. A więc podróżujmy, bo w ten sposób można o wiele lepiej poznać swoich kolegów, zawrzeć nowe znajomości oraz poprawić dotychczasowe relacje.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.