Udział w uroczystościach obchodów Dnia Niepodległości Polski na Rossie

11 listopada 2017 roku obchodzimy Dzień Niepodległości Polski. W tym dniu na terenie całej Polski i poza jej granicami odbywają się uroczystości upamiętniające odzyskanie niepodległości.

Jak co roku, grupa uczniów oraz nauczycieli Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach udali się do Wilna na Rossę, aby świętować przy Mauzoleum Matki i Serca Syna Dzień Odrodzenia Państwa Polskiego.

Obchody rozpoczęły się od powitania uczestników XXIII Sztafety Niepodległości, wśród których byli uczniowie naszego gimnazjum.

Kolejno odśpiewaliśmy hymny Polski i Litwy oraz wzięliśmy udział we wspólnej modlitwie.

Kulminacją świętowania było składanie wieńców oraz zapalanie zniczy przy Mauzoleum Matki i Serca Syna przez Polaków Wileńszczyzny i rodaków z Macierzy.

11 listopada stał się dla wielu osób naszego gimnazjum kolejną lekcją patriotyzmu.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.