Udział w projekcie „Otwórz skrzynkę pocieszenia”

10 października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Uczniowie klas 4-5 wraz z psychologiem panią Bożeną Ragelienė Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach wzięli udział w projekcie „Otwórz skrzynkę pocieszenia”, zainicjowany przez Wileńskie Biuro Zdrowia Publicznego. Projekt ten trwa już trzeci rok i ma na celu przyczynienie się do rozwoju i umocnienia psychicznego zdrowia dzieci.

12 października odbyły się zajęcia dla uczniów klasy 4, a 13 października – dla uczniów klasy 5. Podczas zajęć uczniowie uczyli się rozpoznawać i identyfikować swoje emocje, doświadczenia, chronić i dbać o swoje umysłowe, duchowe i emocjonalne zdrowie.

Najbardziej interesującą i oczekiwaną częścią tego projektu jest projektowanie pudełek kartonowych. W tych pudełkach dzieci będą mogły przechowywać „słodkie przedmioty swoich serc” oraz gromadzić przyjemne emocje. Kiedy nawiedzi smutek, można otworzyć tę skrzynkę i spojrzeć na rzeczy, które tam są i przypomnieć o ciepłych i szczęśliwych chwilach, związanych z tymi przedmiotami.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.