Udział w rejonowych „Dożynkach 2017”

Ostatnia sobota września w rejonie wileńskim jest szczególna. Tego dnia do podwileńskich Pikieliszek zjeżdżają się mieszkańcy Wileńszczyzny i goście na tradycyjne Święto Plonów.

Dożynki to święto wszystkich mieszkańców rejonu, na którym jest przedstawiony dorobek kulturalny całego rejonu wileńskiego.

30 września 2017 roku tradycyjnie przy dworku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Pikieliszkach rozlokowały się gościnne stoiska dożynkowe, przygotowane przez pracowite i pomysłowe gospodynie z każdej gminy.

To święto zgromadziło również wielu dostojnych gości, delegacje i gości z zagranicy.
Był też kiermasz sztuki ludowej i tradycyjnych specjałów, a także atrakcje dla dzieci, poczęstunek z kuchni polowej. Skosztować wszelkich przysmaków można też było przy gościnnych zagrodach gmin rejonu wileńskiego, przy okazji podziwiając kolorowe i pełne fantazji dekoracje dożynkowe.

Nauczyciele, uczniowie oraz rodzice Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach wzięli aktywny udział w tej imprezie.

Czas upłynął w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.