1 września – Święto Wiedzy

Pierwszy września to piękne święto dla wszystkich.

O godzinie 10.00 cała wspólnota Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach zgromadziła się w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, gdzie wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji inauguracji 2017/2018 roku szkolnego. Ksiądz proboszcz Paweł Palul skierował bardzo znaczące słowa do młodzieży o Nauczycielu nauczycieli, Panu Jezusie, o znaczeniu umiejętności słuchania.

Następnie wszyscy udali się na podwórko gimnazjum, gdzie tradycyjnie odbył się uroczysty apel. Gimnazjum otworzyło swoje podwoje, by przywitać uczniów – i tych, którzy po przerwie wakacyjnej wrócili w szkolne progi i tych, którzy po raz pierwszy, nieśmiało wkroczyli na ścieżkę życia szkolnego. Cieszymy się bardzo, że do naszej wspólnoty dołączyło sześciu pierwszoklasistów, którzy otrzymali w prezencie plecaki z wyposażeniem, ufundowane przez Stowarzyrzenie„Wspólnota Polska”.

Naszą uroczystość zaszczycili swą obecnością dostojni goście: poseł na Sejm Republiki Litewskiej pan Czesław Olszewski oraz starosta gminy ławaryskiej pan Marek Piłat. Goście skierowali swoje słowa do wszystkich zgromadzonych: uczniów, rodziców, nauczycieli. Życzyli wszystkim dobrej współpracy, owocnej pracy, miłych chwil oraz zgody i porozumienia.

Pełniąca obowiązki dyrektora gimnazjum pani Anżeła Pietkunienie przywitała gorąco wszystkich uczniów i rodziców. Pierwszakom wręczyła ich pierwsze paszporty.

Kolejno uczniowie wręczyli kwiaty kochanym nauczycielom i udali się na lekcję wychowawczą.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.