Wycieczka edukacyjna do Kowna

31 maja 2017 roku uczniowie klas 5 – IVG wraz z opiekunami Reginą Sudnikiewicz, Haliną Szturo, Jolantą Radwilenie oaz Eleonorą Maszaro udali się na wycieczkę edukacyjną do Kowna.

Najpierw uczniowie zwiedzili Dom Perkunasa (Pioruna)  – jeden z najbardziej oryginalnych zabudowań w stylu płomiennego gotyku na Litwie, znajdujący się na Starówce Kowieńskiej, tuż przy kościele Witolda. Kolejno obejrzeli ekspozycję życia i twórczości Adama Mickiewicza, salę wystawową oraz salę koncertową.  Obecnie Dom Perkunasa należy do Gimnazjum Jezuitów w Kownie, w którym Adam Mickiewicz pracował jako nauczyciel.

Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciu edukacyjnym: „Prezentacja tradycyjnych rzemioseł Litwy”, gdzie mieli praktyczne zajęcia lania świec oraz tańca średniowiecznego.

Kolejną atrakcją wycieczki do Kowna był Kowieński Ogród Zoologiczny, który dostarczył uczniom wiele radości i był wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

Na zakończenie wycieczki grupa młodzieży udała się do centrum rozrywkowo-handlowego „Akropolis”, gdzie po smacznym posiłku i krótkim odpoczynku uczniowie pełni wrażeń powrócili do domu.

W imieniu uczniów najlepszej dwudziestki gimnazjum wyrażamy ogromne podziękowanie szanownej pani Anżele oraz Radzie Gimnazjum za ufundowanie wspaniałej wycieczki.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.