Udział w zajęciu edukacyjnym w muzeum Władysława Syrokomli w Borejkowszczyźnie

29 marca 2017 roku uczniowie klasy 8 wraz z nauczycielkami gimnazjum, wychowawczynią panią Reginą Sudnikiewicz oraz nauczycielką technologii panią Krystyną Tankielun, udali się do muzeum Władysława Syrokomli w Borejkowszczyźnie.

Najpierw wzięli udział w zajęciu edukacyjnym „Wielkanocne kolory”, podczas których poznali, jakie tradycje tego święta zachowały się do naszych dni, jakie pisanki są charakterystyczne dla Wileńszczyzny, zapoznali się z różnymi sposobami malowania pisanek oraz mieli możliwość pomalować jajka według starych sposobów, zostawionych nam w spadku przez przodków.

Kolejno zwiedzili muzeum Władysława Syrokomli, gdzie w latach 1853 – 1861 poeta mieszkał i tworzył.

Cieszymy się, że uczniowie nie tylko poznali tradycje świąt Wielkiejnocy, jak również zostali zauroczeni wyjątkową aurą polskiego dworku na Litwie.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.