Wycieczka do Muzeum Teatru, Muzyki i Kina Litwy

7 marca 2017 roku zwycięzcy szkolnego konkursu „Śpiewająca szkoła” w ramach projektu gimnazjum „Tydzień Sztuki” udali się do Wilna na wycieczkę do Muzeum Teatru, Muzyki i Kina Litwy.

W muzeum uczniowie uczestniczyli w zajęciu edukacyjnym oraz obejrzeli bogate zbiory odzwierciedlające historię i rozwój teatru, muzyki na Litwie. Na kolekcję składają się programy spektakli, biuletyny informacyjne, dokumenty, fotografie, pamiątki, szkice dekoracji, kostiumy, przedmioty należące do słynnych aktorów. Mieli okazję obejrzeć dawne instrumenty muzyczne: harfy, szałamaje, katarynki, pianole, przeróżne gitary, flety oraz skrzypce.

Podczas wycieczki uczniowie obejrzeli również pomniki wielkich muzyków Litwy: autora hymnu państwowego V. Kudirki, polskiego kompozytora S. Moniuszki, słynnego litewskiego tenora K. Pietrauskisa.

Uczniom towarzyszyły nauczycielka muzyki Lucyna Własenko oraz bibliotekarka gimnazjum pani Krystyna Taraszkiewicz.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.