Konkurs szkolny „Śpiewająca szkoła”

3 marca 2017 roku w Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach już po raz drugi odbył się konkurs wśród uczniów klas 5 – 9 „Śpiewająca szkoła”.

Chór naszej szkoły skupia uczniów uzdolnionych muzycznie, lubiących śpiew i wspólne muzykowanie. Kieruje nim już od kilku lat nauczycielka muzyki pani Lucyna Własenko.

W konkursie wzięło udział 13 uczestników.
Erik Czerniawski, uczeń klasy 7, wygrał główną nagrodę, Nagrodę Dyrektora gimnazjum.

Pierwsze miejsce zdobyła grupa wokalna uczniów klasy 7: Donata Stefanowicz, Beata Gulbicka oraz Kamila Suchodolska.

Drugie miejsce podzieliły Elwira Grablewska, uczennica klasy IG oraz zespół wokalny klasy 8, Ewelina Sobolewska i Karolina Wierzbowicz.

Trzecie miejsce zajęła Urszula Lewko, uczennica klasy 5.

Dyplom Publiczności zdobył Dejwid Danilewicz, uczeń klasy IG.

Gratulacje zwycięzcom!

Uczniowie przez śpiew mogli doświadczać bogactwa muzyki, czerpać satysfakcję ze wspólnego śpiewania, otwierać się na świat kultury, a także rozwijać swoje zainteresowania i wrażliwość muzyczną.

Uczestnikom, którym w tym roku się nie poszczęściło, zachęcamy do brania udziału za rok. Nauczycielce dziękujemy za przygotowanie młodzieży, a wszystkim widzom za tak liczne przybycie oraz kibicowanie.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.