Obchody Dnia Odrodzenia Państwa Litewskiego

15 lutego 2017 roku w Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Odrodzenia Państwa Litewskiego. Tradycyjnie organizatorami obchodów tego święta są nauczycielka języka litewskiego pani Virgilija Stonytė oraz nauczyciel historii pan Albert Wołk. Imprezę rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu Litwy, a następnie wysłuchaliśmy odczytu o ogłoszeniu Aktu Niepodległości.

Następnie odbył się konkurs historyczny wśród uczniów klas 8 – IVG. Tegorocznymi zwycięzcami wiktoryny zostali uczniowie klasy IIIG. Na zakończenie odbył się świąteczny koncert uczniów klas 5 –IVG. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki o naszej ojczyźnie oraz zaprezentowali własne tańce współczesne.

Czas upłynął w ciepłej i miłej atmosferze.

This entry was posted in Aktualności, Imprezy. Bookmark the permalink.