Jasełka

Już piękną tradycją się stało, że pod koniec grudnia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie szkół czy przedszkoli przedstawiają jasełka. Nie inaczej było w Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach.

23 grudnia 2016 roku odbyło się coroczne spotkanie wigilijne, na które tradycyjnie przybyła cała wspólnota szkolna: uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele. Na tę uroczystość przybył również dostojny gość, proboszcz parafii ławaryskiej, ksiądz Paweł Palul.

W ciepłej i świątecznej atmosferze oraz w pięknie przystrojonej sali obejrzeliśmy widowiskowe jasełka w wykonaniu uczniów klas początkowych. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Po przedstawieniu pani Helena Rynkiewicz, nauczycielka klas początkowych oraz organizator tegorocznej imprezy, złożyła życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia zgromadzonym na sali i poprosiła księdza Pawła o błogosławieństwo oraz poświęcenie szkolnego mikrobusu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, by święta w naszym gimnazjum były wyjątkowe.

W imieniu całej społeczności gimnazjum chcemy również serdecznie podziękować Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego za ufundowanie kolejnego nowego szkolnego mikrobusu. Jest to dar niezmiernie ogromny i bardzo nam potrzebny.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.