Wycieczka do Wilna

20 grudnia 2016 roku uczniowie klas 5 – IIIG wraz z wychowawcami (J. Radvilienė, M. Podlecki, H. Szturo, R. Sudnikiewicz, J. Maciejkianiec) udali się na wycieczkę edukacyjną do Wilna.

Zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru po Bożonarodzeniowym miasteczku na Placu Katedralnym. W nim można było skosztować świątecznych łakoci i innych smakołyków, podziwiać piękną choinkę oraz Szopkę. Tutaj mieliśmy spotkanie z Mikołajem, który wszystkim uczniom rozdawał słodycze, trzeba było tylko zaśpiewać lub zatańczyć.

Kolejną atrakcją była świąteczna kolejka, którą udaliśmy się w podróż po zaułkach wileńskiej Starówki.

Następnie zwiedziliśmy Pałac Władców, który był niegdyś siedzibą oraz centrum politycznym i kulturalnym państwa polsko-litewskiego, muzeum o charakterze rezydencji historycznej.. Możemy tu podziwiać dwie stałe ekspozycje pięknego wystroju pałacu doby późnego gotyku, renesansu i wczesnego baroku oraz Salę Skarbca Zamku Dolnego.

Po treściwej lekcji edukacyjnej uczniowie mieli możliwość odpocząć w wileńskim centrum handlowym ,,Akropolis’’: zjeść gorący obiad, smaczne lody, kupić upominki lub obejrzeć film w kinoteatrze.

Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, która nie tylko dostarczyła rozrywki, ale także była ciekawą i ważną pomocą naukową, nietradycyjną lekcją historii.

W drodze powrotnej dzieliliśmy się pomysłami na kolejne ciekawe wyprawy. Wracaliśmy do Ławaryszek ze wspaniałymi wrażeniami przeżytych chwil.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.