Udział w XIII edycji konkursu „Mistrz ortografii”

14 grudnia 2016 roku Edwin Orłowski, uczeń klasy IIG Gimnazjum im. Stefana Batorego w Ławaryszkach wziął udział w XIII edycji konkursu krajowego ,,Mistrz Ortografii’’, tradycyjnie organizowanego przez Polską Macierz na Litwie.

Uczestnikami byli uczniowie reprezentujący szkoły polskie w rejonach wileńskim, solecznickim, trockim oraz mieście Wilnie.

Edwin Orłowski zdobył wyróżnienie i został laureatem konkursu.

varabjow

Komisja pogratulowała nagrodzonym uczestnikom, podziękowała za udział wszystkim uczniom, którzy przystąpili do dyktanda, oraz złożyła podziękowania na ręce nauczycieli polonistów, którzy przygotowali uczestników konkursu.

Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna” wszystkim uczestnikom wręczyło dyplomy za udział oraz książki, zaś zwycięzcom – dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.