Zintegrowana lekcja w klasie 5

19 grudnia lekcja języka polskiego w klasie 5 odbyła się w bibliotece, którą poprowadziła polonistka Anna Burbo. Tematem lekcji było podróżowanie Małego Księcia w celu znalezienia przyjaciół.Na początku lekcji bibliotekarz Krystyna Taraszkiewicz zaprezentowała filmik o Małym Księciu oraz przypomniała fragmenty z życiorysu pisarza.

Na lekcji były stosowane różne medody nauczania. Uczniowie czytali fragmenty, rysowali planszę, dobierali odpowiednie cytaty czyli pomagali Małemu Księciu odnaleźć przyjaciół. Każdy na chwilę miał na sobie symboliczną czapkę Małego Księcia.

Uczniowie pracowali bardzo pilnie, dlatego każdy został wyróżniony.

Każdy okres w życiu dziecka jest ważny i trudny, pełen nowych wyzwań i zmian, natomiast rok adaptacyjny w klasie 5 jest szczególny.

Bardzo ważnym staje się, aby w tym okresie ukształtować i umocnić w dziecku prawidłowe postawy i nawyki w stosunku do nauki oraz wiary we własne możliwości.

This entry was posted in Naujienos. Bookmark the permalink.